Туреччина

Вибір туру
Інформація про країну

 

 

 

 

 

Офіційна назва: Турецька Республіка
Столиця: Анкара
Державна мова: турецька
Населення: близько 78,7 млн. людей
Валюта: Турецька ліра (TRY), 1 USD ≅ 1,6 TRY, 1 EUR ≅ 2,3 турецьких лір

 

Слово «Туреччина» давно придбало для українських туристів своє особливе емоційне забарвлення. Відпочинок у цій чудовій країні, нехай він перший або вже десятий, завжди є довгоочікуваним і обов'язково щасливим для будь-якої людини.
Відпочинок у Туреччині чудово підходить для сімей з дітьми. Турки дуже люблять малюків і постійно влаштовують їм різні розважальні заходи. Крім того , протягом всього відпочинку в розпорядженні дітей будуть дитячі майданчики, дискотеки для малят, міні-клуби і водні гірки. Кожен сезон Туреччина наповнений тисячами дитячих посмішок ! Тим часом мами ходять в шикарні SPA - салони , отримують чудову засмагу, а чоловіки активно грають в теніс , міні-футбол або гольф.
Молодь веселиться на запальних пляжних вечірках, на дискотеках і в клубах, бере участь в анімаційних заходах, катається по морю на серфах і банані. Туреччина заряджає неймовірною енергією , якої після відпочинку вистачить на будь-які звершення!
Відпустка в Туреччині припаде до душі і любителям спокійного і споглядального відпочинку . Гостинні турецькі курорти порадують туристів прекрасними пляжами і морем. Цілими днями можна погойдуватися на хвилях , ніжитися на сонечку , милуватися красивою природою і мріяти про те , щоб так тривало все життя!
Не залишаться байдужими до турецького раю і невтомні шукачі пригод . Вони будуть їздити на захоплюючі екскурсії, відвідувати культурні та археологічні пам'ятники і отримувати масу незабутніх вражень. Їм буде дана можливість проникнути вглиб турецьких культурних традицій , вивчити звичаї дивовижно багатої культури - а це, повірте , справжня пригода!



Основні курорти: Анталія, Кемер, Белек, Сіде, Аланья, Мармарис, Фетхіє, Бодрум, Кушадаси та ін.

Клімат: Клімат різних районів Туреччини відрізняється залежно від особливостей місцевості та її широти. Прибережні області Егейського і Середземного морів мають типовий середземноморський клімат. Під час сонячного і спекотного літа (травень - жовтень) дощів майже немає. Зими в цих регіонах дощові, сніг іде рідко, за винятком гірських районів, висотою вище 2000 метрів, де снігу випадає досить багато.
Область навколо Мармурового моря, включаючи Стамбул, також має середземноморський клімат. Але тут влітку зрідка відзначаються зливи, що тривають 15-20 хвилин, а зими більш холодні, ніж на західному і південному узбережжі. Сніг - звичайне явище, хоча довго він не лежить і йде тільки кілька днів щозими.
Регіон Чорного моря має субтропічний клімат на сході (завдяки ефекту захисту гір Кавказу) і більш холодний океанічний клімат на заході. У східних областях цього регіону в будь-який сезон часто йде дощ. Температура рідко знижується нижче +5 ° С, тому на узбережжі сніг випадає доволі рідко, хоча гори, як і очікується, покриті снігом, а на вершинах найвищих гір круглий рік не тануть льодовики. Літо в західних областях цього регіону більш спекотне, менш дощове, сніг - рідкісне явище.
Більшість прибережних областей більшу частину року мають досить високий рівень вологості, через це здається, що погода більш жарка або холодна, ніж насправді.

Час: EET (UTC+2), співпадає з Київським часом.

Обмін валют: Грошова одиниця Туреччини - турецька ліра. Обмінний курс нестабільний, гроші краще ввозити в американських доларах або в євро, вони приймаються майже скрізь, є сенс обміняти невелику суму, тому що багато чого в Туреччині коштує менше долара (проїзд на автобусі, банка пива). Валюту можна поміняти в пунктах з обміну валюти та на пошті. Валюту міняють і банки, але вони зазвичай переповнені і курс такий же, як в пунктах обміну.

Віза: Для відвідин цієї країни віза непотрібна.

Митний контроль: Ввезення будь-якої валюти в Туреччину необмежене, суми від 5000 USD потрібно вказувати в митній декларації. Турецькі ліри можна ввозити в країну в необмеженій кількості, але вивозити тільки в сумі, що не перевищує еквівалент 100 USD.
Дозволено безмитне ввезення 400 сигарет або 50 сигар або 200 гр тютюну або 50 гр жувального тютюну, 1,5 кг кави і 500 гр чаю, косметики, парфумерії та продуктів харчування - в межах особистих потреб. Заборонено ввіз і вивіз наркотиків, наркомістких ліків, зброї (члени спортивно-мисливських клубів з відповідними документами можуть провезти одну гладкоствольну рушницю та 100 патронів до нього).

Що подивитись:
Памуккале або Бавовняний замок - це мерехтливий білий каскад, утворений гарячими струмками, насиченими вапняком, що сформували сталактити і чарівні казкові тераси. Це джерело славиться благотворною дією на очі і шкіру, здатністю полегшувати страждання хворих на ревматизм, астму та дерматит. Готелі з термальними басейнами приваблюють безліч туристів з усіх країн світу. Ми впевнені , що Ви залишитеся в захваті від цієї поїздки.
Туристам Каппадокія все ще здається загубленим світом. Вона притягує своєю історією. Протягом багатьох століть цей край дбайливо зберігає твори візантійського мистецтва : церкви, мозаїки, настінний живопис. Мелендіз Даг , що не далеко від міста Ніде, і Ерджіяс Даг, поряд з Кайсері : лава покрила весь цей край, кардинально змінивши його пейзаж. Протягом тисячоліть дощ і вітер роз'їдали туф , створивши долини, ущелини, каньйони і пагорби дуже своєрідних форм .
Житла вибивалися прямо в скелях, а коли тут з'явилися перші християни, в скелях стали будувати церкви і монастирі. У цих загублених долинах жило багато пустельників і аскетів. Каппадокію краще вивчати не поспішаючи і скільки б разів ви не відправлялися в подібну подорож , вона буде наповнена новими враженнями.
Стамбул - У цьому великому місті зустрічаються Схід і Захід, Європа і Азія, це місто унікальне своїми мінаретами, куполами і мостами. Тут присутня якась нерозгадана таємниця, що веде нас вглиб століть, за часів Східної Римської, Західної Римської та Османської імперії. У Стамбулі відчувається присутність різних цивілізацій, які перемішалися між собою.
Через місто протікає величний Босфор, протока довжиною 30 км, що з'єднує Чорне та Мармурове моря. Ортакей, старий квартал на європейському березі, уподобаний митцями та вуличними акторами, нагадує за атмосферою паризький Монпарнас . Старий і новий Стамбул розділені бухтою Золотий Ріг, тут знаходяться знамениті Вежа, міст Галата і Єгипетський Базар.
Собор Святої Софії - це істинний шедевр величі і гармонії , протягом століть він був однією з найголовніших святинь східного християнства .
Один з найпрекрасніших пам'яток мусульманського зодчества - Султан Ахмет Джамі (інакше Блакитна Мечеть ) - надзвичайно унікальний за красою ансамбль, це єдина мечеть , яка має шість мінаретів. Палац Топкапи, або Сераль, стоїть на одному з семи стамбульських пагорбів , багато століть він був офіційною резиденцією османських султанів. Все це і багато-багато іншого залишить у Вашій душі і пам'яті масу незабутніх вражень.



Цікаво знати:
Магазини: У магазинах годинного графіка роботи не існує, в туристичний сезон багато магазинів відкриті до глибокої ночі.
У невеликих магазинах і на ринках прийнято торгуватися, можна торгуватися у великих оптових центрах із продажу шкіряних і ювелірних виробів, а також з таксистами.

Суверіри та шопінг:  Ось деякий список того, що можна привезти з Туреччини, крім класичних туристичних сувенірів - листівок і дрібничок.
Шкіряний одяг - Туреччина є найбільшим у світі виробником шкіряного одягу, тому тут він дешевший, ніж в інших країнах. У таких районах Стамбула, як Лалелі , Беязіт і Махмутпаша багато магазинів, що спеціалізуються на шкіряному одязі.
Килими - у багатьох регіонах Туреччини виробляються килими ручної роботи. Хоча символи і фігури змінюються залежно від регіону, в якому виготовлено килим, загалом, символіка грунтується на стародавніх анатолійських релігіях і / або кочовому тюркському житті, яке формувалося більше 1000 років тому навколо шаманських вірувань. Магазини, які спеціалізуються на килимах можна знайти в будь-якому значимому місті, туристичному центрі і в районі Султанахмет  в Стамбулі.
У Туреччині ви просто не зможете піти куди-небудь без того, щоб вам не спробували продати килим. Людина підійде до вас на вулиці і після короткої дружньої бесіди про те, звідки ви і чи подобається вам Туреччина, запитає: не хотіли б ви пройти зі мною до магазину мого дяді? Він знаходиться якраз за рогом і там найкращі справжні килими. Це може дратувати, але пам'ятайте, що більша частина доходу цих людей залежить від туристів, тому не можна їх звинувачувати в таких спробах.

Глиняний посуд - Каппадокійський глиняний посуд ручної роботи (амфори, тарілки в старому стилі, квіткові горщики і т. д.) виробляється з місцевої солоної глини. Сіль міститься в глині завдяки бризкам соляного озера, другого за величиною в Туреччині, яке знаходиться в регіоні Центральної Анатолії. Завдяки цьому якість місцевого глиняного посуду дуже висока. У деяких каппадокійських містах в спеціальних цехах можна побачити процес виготовлення і навіть спробувати самому зробити що-небудь.
Рахат-лукум і турецьку каву - якщо в Туреччині вони вам сподобалися, не забудьте купити декілька упаковок додому. Можна купити скрізь.
Мед - Сосновий мед Мармаріса відомий завдяки сильному смаку і щільній консистенції, ніж у звичайного меду. Хоча він рідко зустрічається, але якщо вам пощастить, не пропустіть мед долини Macahel.
Десерт з каштанів - зроблений з сиропу і каштанів, вирощених в передгір'ях гори Улудаг, десерт з каштанів - відомий і дуже смачний продукт з Бурси. Його можна знайти і в інших місцях, але дорожче і в меншій упаковці.
Сувеніри з морської пінки - незважаючи на назву, що означає «морська піна», отриману за зовнішню схожість з нею, у світі є тільки одне місце, де видобувається морська пінка - провінція Екішехір, яка не має виходу до моря і розташована в далекій північно -західній частині Центральної Анатолії. З цього мінералу, схожого на гіпс, роблять курильні трубки і мундштуки. Можна купити в деяких магазинах Екішехіра.
Кастильське мило (на оливковій олії). Значно дешевше, ніж те, яке можна знайти на півночі або заході Європи. Вуличні ринки регіонів Егейського і Мармурового моря заповнені милом з оливковою олією. Деякі старі сім'ї в Егейському регіоні виробляють кастильське мило традиційним способом: під час або відразу після збору олив сусіди збираються на майданчику навколо великих котлів, що нагріваються на вогнищі, потім отриману від багаття золу додають до гарячої суміші води та оливкової олії. Пам'ятайте: супермаркети поза Егейського регіону пропонують не більш ніж промислові мила на основі жиру, повні хімічних добавок. За межами Егейського регіону натуральне оливкове мило можна купити в магазинах, що спеціалізуються на оливах і оливковій олії. Деякі з цих магазинів навіть пропонують екологічні мила-вироблені з органічної оливкової олії, іноді з додаванням органічних ефірних олій.
УВАГА! Експорт і придбання антикварних турецьких речей, вік яких більше 100 років, сильно обмежений, а в більшості випадків заборонений. Якщо хтось намагається продати вам таку річ, то це або підробка, або продавець чинить злочин, співучасником якого ви можете стати при покупці.

Чайові: чайові в розмірі 10% від загальної суми або просто округлення до ліри в більшу сторону вітається, але не є обов'язковими.

 


 

Фон: 

Наші партнери