Греція

Вибір туру
Інформація про країну

 

Офіційна назва: Грецька Республіка
Столиця: Афіни
Державна мова: грецька
Населення: близько 10,7 млн. осіб
Валюта: євро (EUR)

 

«Греція - країна, де є все» - навряд чи знайдеться в світі хоч одна людина, яка б ніколи не чула цієї відомої фрази. І як би банально вона не звучала, варто визнати, що вона повністю відповідає дійсності - ця країна радо зустрічає гостей і дає їм все, про що тільки можна мріяти, вирушаючи на відпочинок. Греція стане улюбленим місцем на Землі для кожного, хто хоча б одного разу відвідає її.

Основні курорти: півострів Халкідікі (Кассандра, Ситонія, Афон), Паралія Катерини, Касторья, Грецькі острови: Крит, Корфу, Родос, Міконос, Санторіні, Кос, Патмос, Тілос, Парос, Порос, Закінф, Кефалонія, Лефкада, Ськіафос, Скопелос та інші.

Клімат: У середземноморській Греції влітку жарко і сухо, а число сонячних днів в році перевищує 300. Самий жаркий період триває з середини липня до середини серпня, тому любителям відпочинку при помірній температурі краще відпочивати в Греції в травні, червні, вересні і жовтні - на Криті й Родосі. На островах завжди жаркіше, ніж у Північній Греції. В Афінах приблизно така ж середня температура, що і на островах, але на останніх клімат м'якше, і спека переноситься легше. На початку і наприкінці літа вночі тут може бути прохолодно через постійні вітри. Курортний сезон на островах починається раніше, ніж в Північній Греції, і триває з квітня по жовтень. У Північній Греції сезон триває з травня до вересня. Найбільш м'які і комфортні для перебування в країні періоди - травень-червень і вересень-жовтень.

Час: час в Греції співпадає з Київським часом.

Обмін валют: Банки працюють у будні з 8:30 до 14:00, по п'ятницях закриваються в 13:30. Деякі центральні банки відкриті і по суботах, але тільки для обміну валюти.
Знайти банкомат у Греції нескладно. Готелі, великі туристичні центри та супермаркети приймають «кредитки» основних міжнародних платіжних систем (нерідко - з нарахуванням 3-5% комісійних). Дорожні чеки обмінюють у банках та представництвах відповідних компаній, але комісія досить висока.

Віза: Оформляється заздалегідь в консульстві Греції (вартість візи 60Є).

Митний контроль: Ввезення і вивезення валюти не обмежені. При в'їзді з території країн, що не входять в ЄС, суми понад 10 000 євро підлягають обов'язковій декларації. Для в'їзду в країну необхідно мати при собі валюту з розрахунку 50 EUR на людину на день. Готівкові гроші можуть перевірити на грецькій митниці. Дозволено безмитне ввезення до 10 кг продуктів харчування та напоїв, до 200 сигарет або 50 сигар, до літра міцних алкогольних напоїв або 2 л вина, а також подарунків на суму не більше 150 євро.
Заборонено ввезення наркотиків і наркомістких препаратів, зброї та боєприпасів без спеціального дозволу, отруйних речовин і рослин в грунті. Заборонено вивезення з країни старожитностей, у тому числі каменів з археологічних розкопок, а також предметів, знайдених на дні моря.
При покупці хутряних виробів в Греції обов'язково потрібно взяти в магазині чек і зберегти його для пред'явлення на митниці.

Що подивитись:
Щоб краще дізнатися Грецію справжню - варто почати з міфів Давньої Греції. У них йдеться не лише про житіє богів, а й, наприклад, про походження грецької землі та лабіринту Мінотавра.

Вивчивши грецькі міфи, можна сміливо вирушати на екскурсію в Арголіду з відвідуванням Коринфського каналу, екскурсію по Епідаврі - античний театр, храм Аполлона-цілителя, місто Нафпліон. Мікени - «Левові ворота», царські гробниці, палац Мікенських царів, гробниця Агамемнона.

Екскурсія в Дельфи - храм Аполлона (саме там розташований знаменитий оракул), можливість зробити обмивання водою Кастальського ключа, міста Лівадія і Фіви, село Арахова. Метеори - масивні «скульптури» вигадливої форми, створені природою, і стародавні монастирі (вхід у відкритому одязі заборонений, дістатися можна від Каламбаки).

Олімпія - місто Патра (храм Св Андрія Первозванного.), археологічний музей, храми Зевса Олімпійського та Богині Гери. Порт Пірей - Археологічний і Військово-Морський музеї, відкритий театр на вершині пагорба Профітіс-Іліас.

Македонія: оглядова екскурсія по Салоніках - знайомство з історією міста, огляд основних пам'яток («Біла вежа», Ротонда, тріумфальна арка тощо), відвідування археологічних розкопок, виставкових залів і огляд Акрополя - візантійських кріпосних стін і Старого міста.

Круїз навколо Святої гори Афон - огляд (з відстані не менше 500 м) унікальної православної чернечої республіки Афон, де сьогодні діє 20 монастирів і живе 1700 ченців. Печера Петралона - місце, де були знайдені останки древньої людини, що проживала на території Європи.
Для відвідування церков і монастирів необхідний скромний одяг із закритими плечима: дам в шортах, міні-спідницях або штанах у храм точно не пустять. А от покривати голову жінкам не обов'язково.

Археологічні розкопки краще відвідувати вранці: вдень там буде занадто багатолюдно і жарко - враження можуть бути розмазаними.Цікаво знати:
Шопінг та магазини: Магазини відкриті з 9:00 до 15:00 (влітку - з 8:30) і з 17:30 до 20:30 (влітку - до 21:00). У туристичних центрах магазини можуть працювати до пізнього вечора і без вихідних.

Крім шуб і всіляких хутряних виробів, в країні можна вигідно прикупити хороший трикотаж, шкіргалантерею і шкіряне взуття. Не даремно так багато туристів вирушають до Греції в шоп-тури. Крім того, тут роблять якісні і різноманітні ювелірні прикраси із золота і срібла. Поціновувачів антикваріату напевно зацікавлять афінські ринки і магазини старовинних речей. В якості сувенірів подешевше зійдуть статуетки з мармуру і алебастру, «чорнофігурні» вази, а також інша кераміка, мережива і вишивка. Одним з основних продуктів, який купують туристи в Греції, є оливкова олія. Придбати її можна, як і в супермаркетах, так і безпосередньо в аеропорту в магазині безмитної торгівлі. Також варто звернути увагу на такі продукти як мед і оливки. Дуже часто ці продукти замінюють туристам сувеніри, подарунки для друзів і знайомих.

Чайові: Незважаючи на те, що кожен представлений Вам рахунок включає ПДВ та оплату сервісу (10%), чайові залишаються правилом хорошого тону і виразом вдячності. Сума чайових становить - 1 євро.

Фон: 

Наші партнери