Почаївська Лавра та Джерело св. Анни

   Найбільша православна святиня Волині й друга, після Києво-Печерської Лаври, в Україні - Почаївська Лавра. За легендою, монастир заснували ченці Києво-Печерського монастиря, які втекли від нападу татар в 1240 р. Вперше про неї згадується в 1450 р. Це одне з величних в Україні місць прощі на Успіння Пресвятої Богородиці (28 серпня) і преподобного Йова (10 вересня). До її святинь належать: слід стопи Матері Божої з джерелом цілющої води, її чудотворна ікона, мощі преподобного Йова. Найвидатніші споруди: Свято-Успенський собор, Троїцький собор, келії, Архієрейський дім, дзвіниця висотою 65м; надбрамний корпус. Святині багаті на стінопис, скульптури, орнаменти. В монастирі є 13 дзвонів, 2 з них – годинникові. Раніше,за переказами, найбільший дзвін було чути на 30 км., зараз – десь на 10. На третьому поверсі дзвіниці є дзвін вагою в 11,5 тонн! Від його звуків дрижить земля. Храм відомий своєю чудовою акустикою. Головний іконостас був привезений із Москви. На "чудотворній" іконі оклад – золотий, зі справжніми діамантами та рубінами. Ікона коронована одним з пап римських.

   Ще одна, не менш цікава, святиня на Рівенщині - Скит святої праведної Анни з своїм цілющим джерелом. Як свідчить перекази, в давнині на місці джерела стояла церква. В часи татарської навали, коли православнийц люд терпів наругу від іновірців та наїзників, церква дивним чином була збережена від наруги. За легендою, вона опустилася під землю. Пройшли часи. І в селі була побудована нова церква. Cотні записів у монастирській книзі свідчать про зцілення водою із джерела святої Анни не тільки від безпліддя, а й артритів, дерматитів. Хтось повернув собі зір, а хтось став на ноги... Багато паломників приїздять сюди з дітьми, які теж мають проблеми зі здоров`ям., за зціленням.

   Старі й молоді, жінки в довгих закритих сорочках і ледь покриті чоловіки та діти спускаються в молочно-голубу воду, занурюються три рази з молитвою. Вода в будь-яку пору року має температуру – 6 градусів за Цельсієм. Навіть немовлят занурюють у воду, аби зцілити їх від недуги чи загартувати, стимулювати життєві сили. Вийшовши з води, відчуваєш незвичайне тепло в усьому тілі, навіть жар у стопах, присутнє відчуття очищення.

   Для купання в джерелі необхідно: жінкам  вдягти довгу сорочку, покрити голову; чоловікам бажано вдягнути шорти. Біля джерела можна набрати цілющої води, або придбати, в монастирі, розлиту в пластикові пляшки.


У вартість екскурсії включено:

  • проїзд по маршруту
  • послуги гіда
  • страхівка


Додатково оплачуються:

 

Наші партнери