Похід на Сокільський хребет

Похід на сокільський хребет: пісковикові скелі, водоспади Сикавка та Яворівська Ніагара. Форельне господарство.

 
Простягається Сокільський Хребет від с. Соколівка на річці Рибниці до с. Тюдів над Черемошем. Сходження починаємо з с. Тюдів, що йде вздовж Черемошу, біля Сокільської скелі.
На цьому хребті одразу впадають в очі понад 20 мальовничих пісковикових скель заввишки 20-40 м. На скелі Лисівський камінь (інша назва – Тутурівський камінь) археологи виявили наскельні малюнки ще з стародавніх часів (петрогліфи). Цю скелю найбільше облюбували альпіністи.
Найімовірніша версія назви хребта походить від слова "сокіл", назви птахів, які здавна любили гніздитися на високих скелях.



Юрій Федькович — відомий буковинський письменник — створив легенду про Короля Гуцула та Білобога і Чорнобога.

В цій легенді розповідається про те, що кожного року на свято Івана Купала гуцули приносили на Сокільському жертви обом богам. Та одного разу дарів було замало. І між богами розпочалася сутичка. Почав охлявати Білобог, а Король Гуцул ще з нього кепкував. Але все ж таки, перемігши Чорнобога, Білобог закляв владику Гуцула і провалив його на саме дно гори. Тепер він оживає один раз на рік, коли бог випустить із своєї світлої палати семикратно по сім соколів, які облетять Сокільський сім разів у ніч на Івана Купала.
У середині XVIII ст. в одній з печер на Сокільському хребті жив засновник іудейської течії хасидизму Ізраїль бен Елізер, що народився на Поділлі. Подорожуючи, він дійшов до величного скелястого хребта, де вирішив оселитися серед чудової карпатської природи. Тут він проводив час у медитаціях і молитвах, намагаючись у дзюркотінні гірських джерел і шелесті листя слухати голос Божий.

(автор фото Сергій Ростопчин)

Спускаємось в с. Яворів. Це невелике село, неподалік Косова, столиця ліжникарства. Тут майже в кожному подвір`ї виготовляють ліжники (джерги). Ліжники - це такий килим, ковдра, простирадло, в залежності від того, чи застелити ним постіль, чи вкритися, чи прикрити підлогу. Деякі ліжники виготовлені настільки делікатно, художньо і майстерно, що швидше їх можна назвати гобеленом.

   В с. Яворів заслуговує уваги, ще один цікавий об"єкт - водоспад Яворівська Ніагара. На базі водоспаду створено міні-форельне господарство, де можна ознайомитися з технологією вирощування форелі, а також скуштувати страви з цієї чудової рибки.



Похід середньої складності, загальна протяжність маршруту 15 км., тривалість походу 1 день.

Наші партнери