Єгипет

Вибір туру
Інформація про країну

Офіційна назва - Арабська Республіка Єгипет
Столиця - Каїр
Державна мова – арабська
Населення - 67,9 млн.осіб
Валюта - єгипетський фунт (LE), 1 USD ≅ 5,9 LE, 1 EUR ≅ 8,5 LE

 

Єгипет - одна з небагатьох ісламських країн, відкритих для туризму. Це прекрасна країна фараонів та пірамід, древніх пам’яток та цікавих музеїв. Це країна прекрасних пляжів, багатого коралами та рибами Червоного моря. Вона не перестає приваблювати туристів зі всього світу. З кожним роком подорож до Єгипту стає все більш популярною. Кожного року його відвідують близько 5 млн.осіб. Жодна країна не зрівняється з такою цікавою єкскурсійною програмою та доступними цінами.Основні курорти: Шарм-ель-Шейх, Хургада, Таба, Нувейба, Дахаб, Ель Гуна, Макаді-Бей, Сома-Бей, Сафага, Марса Алам.

Клімат Єгипту: Клімат тропічний і субтропічний континентальний (узбережжя Середземного моря). Взимку (з грудня по лютий) температура повітря становить +20 .. +25 ° C, влітку (з травня по вересень) +35 .. +40 ° C. Взимку і навесні часто дують сухі гарячі вітри «хамсин». Купальний сезон в країні триває весь рік: середня температура води влітку +26 .. +28 ° C, взимку +20 .. +22 ° C. Взимку незайвим буде захопити з собою до Єгипту теплі речі, тому що після заходу сонця температура може опускатися до +15 ° C і нижче. Вдень же можна без проблем загоряти навіть у лютому.

Час: часової різниці в часі немає, окрім деякого періоду - весною та осінню, коли різниця може бути -1година. Це відбувається тому, що Україна та Єгипет неодночасно переходять на літній та зимовий час.

Обмін валют: обміняти валюту ви можете в пунктах обміну, банках. Відділення банків працюють з 8.30 до 15.30, крім п’ятниці і суботи. В великих магазинах та супермаркетах можна розраховуватися кредитними картками. Досить часто на ринках можна розплатитися доларами та євро

Віза: ставиться після прильоту в Єгипет,в аеропорту та оплачується консульський збір - 15 дол США.

Митний контроль: З Єгипту категорично заборонено вивозити корали, морські раковини, опудала крокодилів, слонову кістку, за порушення цієї заборони стягуються солідні штрафи. Туристи, що купили ці речі як сувеніри, повинні будуть пред'явити чек з магазину. Ввезення і вивезення іноземної валюти не обмежені. Дозволено безмитне ввезення предметів особистого користування, 200 сигарет, 250 гр тютюну або 50 сигар, а також літр спиртних напоїв або 2 літри пива.
Два літри алкогольних напоїв та 24 банки пива іноземні туристи можуть придбати в період перебування в Єгипті в магазинах безмитної торгівлі, розташованих у всіх туристичних центрах. Відмітка про придбання алкогольних напоїв проставляється в паспорт покупця, і купити спиртне можна тільки протягом 24 годин після прильоту. Купивши в Єгипті кальян, потрібно пам'ятати про те, що на митниці всі його металеві частини можуть попросити здати в багаж.

Що подивитися:
м. Каїр та  величні піраміди Гізи. Каїр - найбільше місто африканського континенту, межі якого впритул наближаються до великих пірамід Гізи - єдиному з Семи Чудес Світу, що зберігся до наших днів. Загадковий Сфінкс і таємничі піраміди , що зберігають дух вічності , стали символом Єгипту і туристичною Меккою. Каїрський музей - головна світова скарбниця єгипетських старожитностей , вік унікальних експонатів налічує більше двох тисяч років. Відвідування музею - це незабутня зустріч з історією найдревнішої держави , представленої унікальними творами архітектури і мистецтва - мовчазними свідками слави і могутності великих цивілізацій.
Музей парфумерії ( м. Каїр). Музей парфумерії з його чарівними запахами, базар ремісників Хан-ель-Халілі, що пропонує безліч сувенірів, користується незмінною популярністю у відвідувачів Каїру.
Луксор (стародавні Фіви) - найбільший у світі музей під відкритим небом, де оживають перекази і легенди. Місто мертвих, долина Фараонів, колоси Мемнона, храм цариці Хашепсут, в якому щорічно проходить опера Аїда, Карнакський і Луксорський храми заворожують величчю і грандіозністю.
Кольоровий Каньйон. У 150 км від Шарм-Ель-Шейха, біля міста Нувейба, знаходиться унікальне диво, створене самою природою. Стародавній каньйон зобов'язаний своїм походженням землетрусу, що спричинив розлом земної кори,а також  піщаним бурям і дощам.
Тисячі захоплених туристів не перестають милуватися цим дивовижним феноменом, розписаним природною фантазією химерними різнокольоровими візерунками, що нагадує чарівну казку.

Цікаво знати:
Море: рекомендується використовувати спеціальне взуття для входу в море, щоб не поранитись до коралів. Взуття можна придбати в місцевих магазинах. Крім цього, корали- національний скарб Єгипту - їх забороняється ламати, виносити із води, а тим більше вивозити із країни - це буде проблемою при перетині кордону.
Чайові: за дрібні послуги в Єгипті прийнято давати чайові(бакшиш),зазвичай від 1 до 5 фунтів.
Магазини: В курортих містах більшість магазинів та торгових лавочок немають конкретних цін,тому тут є можливість торгуватися.не виключення є супермаркети та магазини,які мають сталі ціни,де тогрнеможливий.В зимовий період магазини працюють з 9.00 до 20.00 з перервою на обід.Супермаркети переважно працюють довше.В літній період магазини працюють до 22-23.00.
Сувеніри: найбільшою популярністю у туристів користуються папіруси. Вони оригінальні, легкі та практичні у транспортуванні. Крім цього туристи купляють ароматичні масла, кальяни, статуетки, пірамідки, вироби з золота, срібла та дорогоцінні каміння.
Правила поведінки: в силу того, що Єгипет являється мусульманською країною в шортах та майках бажано ходити тільки в курортних містах. Жінкам не бажано вдягати дуже відвертий одяг, особливо якщо вони подорожують одні. Фотографуючи місцевих жителів, слід питати в них дозволу,тому що Коран забороняє єгиптянам позувати для фотокамер. В Єгипті діє сухий закон, тому купити спиртні напої можна тільки у відведених для цього місцях - готелях,ресторанах... Не пропонуйте єгиптянам спиртних напоїв і не з’являйтеся в нетверезому стані поза межами готелю.


 

Фон: 

Наші партнери