Казкова Тернопільщина

Мандрівка казковою і чарівною Тернопільщиною є однією з найцікавіших та різноплановіших екскурсій. 

   Перший етап мандрівки - це "Монастир Сестер Непорочниць" в с. Язлівець. Бучачцького району, Тернопільської області. 

Монастир в Язловці заснувала Марцеліна Даровська з Котовичів, яка належала до багатої шляхетської сім’ї. Вона народилась на Україні, набувала освіту в Одесі. Але після одруження родинне щастя було не довгим – помер син, а трохи пізніше й чоловік. Й щоб не замкнутися в собі, Марцеліна почала займатися громадсько-освітньою діяльністю, організувала сільське самоуправління. Вона вирушила до Риму, де заснувала громаду сестер непорочного зачаття пречистої діви Марії. Марцеліна прибула у вересні 1862 року в с. Язловець й створила перший дім непорочниць та навчально-виховний заклад для дівчат, який згодом став осередком  культури і поглибленої  релігійності.
Мати Марцеліна закладала школи початкового типу для сільських дітей Поділля. В цих школах навчали дітей всіх віросповідань В 1911 році мати Марцеліна померла. Похована вона в місцевому склепі – гробниці, що частково врізаний в скелясту гору. Там зараз ціла галерея-усипальниця сестер, що померли в цьому монастирі. Ці катакомби підтримуються сестрами в доброму стані, й туди можна навіть зайти.
До Другої світової війни школи сестер непорочниць діяли в Польші, Україні, Білорусії. В 1946 році монастир і школу в Язлівці закрила радянська влада. Через 50 років сестрам вдалося повернути каплицю і частину кімнат у колишньому дворянському домі.

6 жовтня 1996 року в Римі папа Іоан Павло ІІ проголосив Марцеліну Даровську блаженною, а 1 вересня 1999 року львівський митрополит Мар’ян Яворський проголосив каплицю сестер в Язлівці санктуарієм блаженної Марцеліни Даровської.

   Наступним етапом нашої подорожі є печера Кришталева в с. Кривче, Борщівського району.

Довжина – 23 км. Середня ширина ходів – 2,0 м, середня висота — 2,7 м. Відома з 1721 року. Вона практично суха і є легкою для проходження. Тут спостерігається впродовж року стала температура (+10,6 °С).
Особливістю печери є те, що в ній підвищена іонізація повітря і води, абсолютна відсутність патогенних організмів, а недавно виявлено мінеральний болотний мул і воду. Усе це робить «Кришталеву» найперспективнішим об'єктом для лікувальних та рекреаційних цілей.       
Екскурсійний маршрут печери має електричне освітлення і досить зручний. Для його проходження не потрібно спеціального спорядження та одягу. Але деякі позамаршрутні ділянки печери закриті для туристів з метою запобігання порушенню мікроклімату печери та негативному впливові на ріст і збереження кристалів.


Перед гостями печери – два з половиною кілометри екскурсійної траси, півтори години шляху у світі казки. Перші 480 м. вхідного коридору спочатку насторожують кожного відвідувача. Під ногами кольоровими плямами жевріють тьмяні відблиски світильників. Склепіння та стінки вилискують крупнокристалічним темно-коричневим гіпсом, гладенько відшліфованим древніми водами. Ліворуч і праворуч зачаївся морок, ховаючи напівзасипані отвори бічних відгалужень.
Зараз, у деяких районах печери, проводяться роботи з метою пошуку нових, невідомих її ділянок та створено й обладнано підземні базові табори. Також проводяться роботи з дослідження екосистеми печери та впливу її середовища на організм людини...



   Мандрівку чарівною Тернопільщиною завершує с. Нирків, Заліщинського району. Саме тут знаходиться славнозвісний Червоногородський замок та найдовший рівнинний водоспад України.

Джуринський водоспад: висота водоспаду - 16 метрів. Знаходиться він на річці Джурин у Залещицькому районі Тернопільської області України. Водоспад був створений штучно. Русло річки Джурин було змінено близько 100 років тому. Недалеко від водоспаду залишився мурований міст через старе русло.


У вартість екскурсії включено:

  • проїзд по маршруту
  • послуги гіда
  • страхівка


Додатково оплачуються:

Наші партнери