Древній Львів та Свірзький замок

Древній Львів та Свірзький замок.

   Історія Львова настільки ж яскрава та дивовижна, як і саме місто, насичена цікавими подіями та знаменитими постатями. Сьогодні Львову вже понад 750 років і йому є про що розповісти.

   Місто, яке було засноване на перетині вигідних торгівельних шляхів скоро розцвітало та розвивалося, ставши одним із головних торгових центрів середньовічної Європи. Згодом, переходячи під влади багатьох європейських країн, зокрема Польщі, Австрії, Німеччини та Росії, Львів перебирав від кожного зі своїх загарбників якусь частину культури та знань, з часом перетворившись не лише на перлину архітектури, але й  столицю сучасного наукового, духовного та мистецького життя.

   У Львові виступав маестро Паганіні. Тут був граф Каліостро та Джакомо Казанова.
Маршрут проходить по вулицях середньовічного міста, славнозвісній площі Ринок, центральних проспектах Львова, майже всими найвідомішими і найгарнішими пам’ятками архітектури.

   Досягнення міста у культурному житті було високо оцінено і 8 квітня 2009 року Львів визнано культурною столицею України.

   Місто здавна відоме як осередок художньої творчості; літературного, музичного і театрального мистецтва. Культурне багатство Львова представляють його театри; концертні зали; творчі здобутки минулого зберігають близько 50 державних, громадських та приватних музеїв; в місті проводяться чисельні культурні імпрези та мистецькі заходи, функціонує більше 100 храмів різних конфесій та спостерігається велика зацікавленість Львовом з боку туристів.

   Надзвичайно мальовничий і дуже романтичний замок на півдні Львівщини, оточений озером - Свірзький замок. Саме тут були відзняті незабутні кадри останніх миттєвостей палкого кохання Д’Артаньяна і Констанції в одному з найпопулярніших фільмів кількох поколінь – “Д’Артаньян і три мушкетери”.

   Цей замок уперше згадується ще у XV ст. Ця твердиня належала родинам Свірзьких та Цетнерів. Але сучасного вигляду вона набула у середині XVІI ст.

   Слід відзначити, що архітектура Свірзької твердині подібна до архітектури львівського Королівського арсеналу. Можливо, будував їх один архітектор.

   Свірзький замок, як і інші, має свою легенду та привида. Ще за княжих часів працювала в замку вродлива дівчина. В ті часи ворог неодноразово підходив під фортечні стіни, мріючи захопити Свірж. Юнка закохалася у молодого татарина. Засліплена любов’ю, вона відкрила фортечну браму. Та, захопивши замок, загарбник скинув зрадницю у глибокий колодязь. От і лякають тепер місцеві жителі туристів розповідями про тінь нещасної дівчини, яка блукає фортецею, не знаходячи спокою і, навчена гірким досвідом, зачиняє всі двері на своєму шляху.


У вартість екскурсії включено:

  • проїзд по маршруту
  • послуги гіда
  • страхівка


Додатково оплачуються:

Наші партнери