Туніс

Вибір туру
Інформація про країну

 

  

Офіційна назва: Республіка Туніс
Столиця: Туніс
Державна мова: арабська, французька
Населення: близько 10,6 млн. чоловік
Валюта: Динар (TND), 1 USD ≅ 1,46 TND, 1 EUR ≅ 1,90 TND

 

Туніс - це ісламська держава на Середземноморському узбережжі Африки. Туніс межує Алжиром і Лівією. Східні схили Атласних гір, субтропічне морське узбережжя, на якому завжди тепло, і спекотна Сахара на півдні – такою є природа цієї країни.
Культура Тунісу несе на собі відбитки ісламу і романтичної арабської казки - казкові мінарети, палаци, сади, пишні східні базари додають відпустці в цій країні яскравого колориту. Подорожі в Туніс дуже популярні серед західноєвропейців старшого віку: деякі з них роками приїжджають сюди, щоб підлікуватися в центрах таласотерапії і поплавати в синьому і теплому морі. Більшість пляжів в Тунісі являють собою пологі піщані коси, на яких можна чудово загоряти й купатися навіть з найменшими дітками.



Основні курорти: Хаммамет, Сусс, Монастир, Махдія, Табарка, острів Джерба, також заслуговують на увагу невеликі курорти Бізерта, Гаммарт і Набель.

Клімат: Клімат Тунісу - дуже сприятливий. Влітку типова для цих місць спека в +33 .. +35 ° С переноситься досить легко через сухість повітря. Середня температура січня на півдні +21 ° C. Купальний сезон триває з кінця травня по кінець жовтня. Середземне море добре прогрівається за літо, і навіть в осінні місяці температура води в ньому не опускається нижче +20 ° C. На Джербі - клімат особливий: там зовсім немає зими і досить комфортна температура протягом усього року.

Час: CET (UTC+1), тобто -1 година від Київського часу.

Обмін валют: Обміняти валюту можна на ресепшні готелів, у відділеннях банків, на пошті та обмінних пунктах - як правило, вони розташовані поблизу від готелів або в торгових районах. Курс приблизно однаковий скрізь, різниця буквально на копійки. Однаково охоче до обміну приймаються і долари, і євро. При обміні валюти обов'язково потрібно взяти квитанцію: це дозволить в аеропорту перед вильотом обміняти невитрачені динари назад на долари або євро (але не більше 100 TND, причому тільки паперові купюри) за умови, що загальна сума квитанцій - не менше, ніж на 300 TND. Банкомати розташовуються повсюдно: обов'язково при відділеннях банків, а також у великих магазинах і деяких готелях. Зняти гроші з банкомату можна тільки в місцевій валюті - ні долари, ні євро не видаються.

Віза: віза на 30 днів оформляється на кордоні безкоштовно.

Митний контроль: Декларуванню підлягають відеокамери (фотоапарати і приналежності до них вказувати не потрібно). Алкоголю міцністю до 25 ° можна провезти до 2 літрів, напоїв міцніше 25° - до літра, а сигарет - не більше 20 пачок.

Заборонено ввозити і вивозити національну валюту Тунісу, деяких тварин, ліки, вироби зі шкіри, порнографію, наркотики, зброю і вибухові речовини, антикваріат. Для вивозу з країни килимів та коштовностей необхідно пред'явити на митниці чек, отриманий в магазині при їхній покупці. При обміні валюти обов'язково потрібно взяти квитанцію: це дозволить в аеропорту перед вильотом обміняти динари назад на долари або євро (але не більше 100 TND, причому тільки паперові купюри) за умови, що загальна сума квитанцій - не менше, ніж на 300 TND. І «дьюті-фрі» в аеропорту не приймає до оплати динари.

Що подивитись:
Вражаюча пам'ятка Тунісу - Карфаген з його амфітеатром і пагорбом Бірса, де знаходяться кафедральний собор Св. Людовика і Національний музей Карфагена, а також терми імператора Антоніна Пія і літній палац беїв, який сьогодні дістався президентові країни.

Сіді-бу-Саїд - розташована в 17 км від міста Тунісу мальовниче село на пагорбі, біля підніжжя якого хлюпочуться хвилі Карфагенської затоки.

У древньому місті Дугга розташовані монумент «Трьох богів», зведений на честь Юпітера, Мінерви і Юнони, храм богині Юнони Целести, римські купальні, тріумфальна арка, а також залишки стародавнього амфітеатру.

У місті Туніс варто відвідати Старе місто (медіну), засноване ще в 8 столітті, мечеть Зейтуна, мавзолей Харасанідів, палаци Дар-аль-Бей і Дарбі-Абдаллах, а також заміський палац Бардо, в якому відкрито національний музей «Алауї».

Дуз - немов завіса, що відокремлює цивілізований Туніс від первісного Тунісу, відсмикнувши який, застигаєш в подиві перед безмовною величчю пустелі Сахара. Самі тунісці так і називають це невелике місто - ворота в Сахару, і на підтвердження цих слів на самому краю Дуза, перед Великою Дюною, стоїть пам'ятник у вигляді ключа. Тут дуже жарко, дуже тихо і шалено красиво.

Ель-Кеф - невелике місто з 50-тисячним населенням на відстані 175 км від столиці країни і всього в 40 км від кордону з Алжиром, оливкове серце туніської глибинки і стратегічний пункт на шляху відразу до декількох ретельно схованих історією чудес Тунісу.



Цікаво знати:
Чайові: в Тунісі прийнято залишати «на чай» близько 1-2 TND, в ресторанах - 10% від суми рахунку.

Шопінг: У магазинах Тунісу ви навряд чи зможете придбати модні речі з останніх колекцій відомих дизайнерів, однак порадувати себе цікавими автентичними штучками, які будуть нагадувати вам про Туніс, або якісними предметами інтер'єру, які прикрасять ваш будинок, цілком можливо.
Магазини Тунісу працюють по буднях взимку з 9:00 до 12:00 і з 15:00 до 19:00, влітку - з 8:00 до 12:00 і з 16:00 до 20:00. Під час свята Рамадан діє особливий режим роботи - з 9:00 до 13:00 і з 19:00 до 21:00.

Сувеніри: Бути в Тунісі і не купити кальян - неможливо! Кальяни бувають різних розмірів, «правильний» розмір - до середини стегна або трохи вище. Якщо ви будете використовувати кальян лише в якості предмету інтер'єру - він може бути і меншої висоти.
«Найсмачніші» сувеніри з Тунісу, в першу чергу, - фініки, головний «золотий запас» країни. Фініками сорту Деглет-еннур («фініки світла») з області Джерид на підступах до Сахари ласує вся Європа. Також туристи купують східні солодощі, які продаються повсюдно і довго зберігаються.
Інші традиційні сувеніри з Тунісу - «піщана троянда» (кристалічне скам'яніле утворення, що нагадує квітку), плетені вироби з соломи та рослинних волокон (циновки, абажури, кошики, меблі) і вовняні червоні шапочки - шешії, місцевий варіант турецької фези.
Обов'язково купіть додому пляшечку оливкової олії, дуже якісної і смачної. Оливкові гаї з шістдесятьма мільйонами дерев - гордість Тунісу.


Фон: 

Наші партнери