Індія

Пошук туру
Інформація про країну

           

 

Офіційна назва: Республіка Індія
Столиця: Делі
Державна мова: хінді, англійська
Населення: близько 1,18 млрд. чоловік
Валюта: Індійська рупія (INR), 1 USD ≅ 45 INR, 1 EUR ≅ 64 INR

 

Божевільна, збиваюча з пантелику, брудна, злиденна, спекотна, нестерпна, гучна, лякаюча. Все це Індія - одна з найдревніших і барвистих країн у світі. Індія сьогодні має одну з найдинамічніших економік світу, це країна з величезним населенням і унікальною культурою, що бере початок  з глибин тисячоліть.
Культурні пам'ятки Індії входять у світову скарбницю і приваблюють численних туристів. Культура Індії - це химерна мозаїка найрізноманітніших національних традицій. Стародавні індуїстські храми, чудовий білосніжний Тадж Махал, палаци епохи Великих Моголів і колоніальні будівлі англійців створюють незвичайне розмаїття.

Основні курорти: Керала, Андаманські і Нікобарські острови, Лакшадвіп, Північний та Південний Гоа.

Клімат: Клімат на півдні Індії ближче до екваторіального, на півночі - до гірського субтропічного. Зміна сезонів визначається мусонами. Жаркий і сухий сезон триває з квітня по червень, середня температура в цей час +38 .. +46 ° C, а з середини червня до початку жовтня триває сезон дощів (+35 .. +38 ° С).
«Високий» туристичний сезон в континентальній та південній Індії триває з початку жовтня до кінця березня. Небо в цей період майже безхмарне, а температура повітря вдень +25 .. +30 ° C, вночі +20 .. +25 ° C. У Делі і північніше прохолодно в грудні-січні, в цей час середня температура становить біля +13 ° C. У квітні, коли на півдні і в центрі країни стає занадто спекотно, сприятлива погода встановлюється в гімалайських штатах.

Час: Час в Індії випереджає український на 3,5 години взимку і на 2,5 години влітку.

Обмін валют: Обміняти валюту можна в аеропорту (курс буде не самий вигідний), в банку, в сертифікованих обмінних пунктах (за паспортом) або в офісах туристичних компаній (але не у всіх). При обміні краще взяти квитанцію - це дозволить зробити, в разі необхідності, зворотний обмін грошей при виїзді з країни (але не більше 25% від офіційно обміняної суми). Найкраще ввозити долари або євро, валюту інших країн міняють не у всіх банках, а якщо і міняють, то по менш вигідному курсу. Банки працюють в будні дні з 10:00 до 14:00, а в суботу - з 10:00 до 12:00.
Обміняти дорожні чеки можна тільки у великих банках, перевага віддається «Томасу Куку» і «Амерікен Експрес». Кредитні карти приймають тільки в столиці і великих курортних районах. Навіть у великих містах по неділях практично всі банки й обмінні пункти закриті, а в тих небагатьох, що функціонують, обмін вдасться провести лише по сильно заниженимо курсу.

Віза: оформляється заздалегідь в консульстві Індії (вартість 40 доларів США)

Митний контроль: Ввезення іноземної валюти (і вивіз раніше ввезеної) не обмежено, національної - заборонено. Більше 10 000 USD готівкою (або еквівалент в іншій валюті), а також персональні комп'ютери і ноутбуки потрібно декларувати. Дозволено безмитне ввезення 200 сигарет або 50 сигар або 250 г тютюну, спиртних напоїв - до 0,95 л, прикрас, продуктів харчування, предметів і речей домашнього ужитку - в межах особистих потреб.
Заборонено ввезення наркотиків і наркомістких препаратів, зброї і боєприпасів без відповідних дозволів. Заборонений вивіз шкур тигрів, диких тварин і оперення птахів, шкір і виробів з шкір рідкісних рептилій і слонової кістки, живих рослин, золота і срібла в злитках, ювелірних виробів вартістю понад 2000 INR (крім тих, що куплені в duty free), предметів антикваріату , виготовлених більше ста років тому.

Що подивитись:
Сказати, що в Індії є, на що подивитися - значить не сказати нічого. Один «Золотий трикутник» чого вартий! Щоб не заплутатися в них із самого початку, будемо рухатися по штатах: хоч якась система. Наприклад, штат Раджастан (Західна Індія) відомий своєю бурхливою військовою історією і безліччю старовинних фортець і фортів. Там, серед пустельних районів пустелі Тар, сформувалося багато стародавніх цивілізацій і побудовані такі колоритні у прямому розумінні міста, як Джодхпур, Джайпур, Джайсалмер і Удайпур:
Відокремлене місто Джайсалмер, що знаходиться недалеко від пакистанського кордону і відокремлене від решти Індії пустелею Тар, викликає у своїх гостей стійке відчуття зупиненого часу. Основний вид транспорту там - верблюди, а в міському форті, як і раніше живуть люди, це єдиний житловий форт в Індії. Кожен лютий місто приваблює туристів триденним Фестивалем пустелі з парадами верблюдів, ходами місцевих жителів в яскравих шатах, акробатами, факірами і жонглерами.

«Блакитне місто» Джодхпур - колишня столиця стародавньої держави Марвар, в перекладі означає «Земля смерті». Настільки милою назвою ця місцевість, судячи з усього, зобов'язана суворому клімату пустелі Тар, на краю якої стоїть Джодхпур. Він складається з Нижнього міста і величезної фортеці Мехрангар на вершині пагорба, оточеного 10-кілометровою стіною з сімома воротами, через які проходять шляхи до палаців.

«Біле місто» Удайпур, розташоване на з'єднаних між собою каналами озерах, називають найромантичнішим місцем Раджастана, якщо не всій Індії.

Каджурахо - це двадцять два відновлених, буквально зібраних по шматочках археологами, древніх храми. З моменту зведення першого з них пройшла тисяча з гаком років, проте їх архітектура досі актуальна і привертає до себе увагу. Головним чином своїм хитромудрим орнаментом, адже це відомі храми богині любові Камі - так що різьба на рідкість багата різноманітними еротичними (і це ще м'яко сказано) сценами. Натхненні древньою творчістю, місцеві умільці роблять (і продають тут же, в магазинчиках) такі срібні кулони, які можуть увігнати у фарбу навіть продюсерів деяких німецьких фільмів.
Варанасі - священне і древнє місто Індії на березі Ганги, вже багато століть воно служить місцем ритуальних обмивань і не менш ритуальних кремацій індуїстів. Тут знаходиться безліч священних місць буддизму: кам'яна колона і ступа Дхармараджіка, ступа Дамeкx на місці першого богослужіння Будди, джайністcький храм Сріянсантх, храми Вішванатх, Аннапурна і Манмандір, а також один з кращих музеїв Індії, Бхаван. Крім різноманітних історичних пам'яток, на території Мадхья-Прадеш знаходиться безліч первозданних заповідних зон, де можна навіть постежити за тиграми в природних умовах. Найпопулярніші - національні парки Канха і Бандхавгарх.
Місцеві жителі часто просять сфотографуватися з туристами, іноді навіть цілими сім'ями. Потім обов'язково треба показати який вийшов знімок, цього достатньо для загальної радості.

У штаті Керала туристів чекають подорожі по джунглях, заповідникам та плантаціям спецій, плавання на «хаузботах» по лагунах, відвідування озерних, гірських і пляжних курортів. Там же знаходиться відомий Кочин, місто на дюжині островів.

Штат Орісса простягнувся вздовж західного узбережжя Бенгальської затоки. Його головними визначними пам'ятками вважаються три великі храмові міста - Бхубанешвар з храмом царя-фалоса Лінгараджа, Пурі з храмом Повелителя Всесвіту Джаганнатх-Мандір і Храм сонця в Конараці.
Штат Махараштра приваблює туристів, по-перше, тим, що саме тут розташований Мумбай, який місцеві жителі наполегливо продовжують іменувати Бомбеєм, а, по-друге, численними скельними храмами і монастирями. Найцікавіші з них знаходяться неподалік від міста Аурангабад.



Цікаво знати:
Шопінг:  Вироби з срібла, сувеніри з сандалового дерева, бронзи, кашмірські килими, шалі з шовку, індійський чай. При покупці ювелірних виробів вимагайте сертифікат якості, тільки при наявність такого документа, Ви зможете повернути або обміняти куплений товар.
Сувеніри: Список «обов'язкових» покупок і різноманітних сувенірів просто вражає уяву. Ось лише короткий перелік того, що можна привезти з Індії: тканини - кашемір, шовк і Раджастанську бавовну. З них шиють чудові сарі, хустки, спідниці, шалі і блузки. Ще - чай, той самий, але без слона. Далі - індійські спеції: перець, куркума, шафран, гвоздика, кориця, а також невідомі нам ароматні порошки, без яких не обійтися при приготуванні каррі. Всі відмінної якості і, за нашими мірками, практично безкоштовні.
Важливий момент: спеції не можна провозити в ручній поклажі - тільки багажем. В Індії можна і потрібно торгуватися (виняток - супермаркети і їм подібні магазини з фіксованими цінами).
Фото та відео зйомка: Звертайте увагу на таблички, де вказані правила фото та відеозйомки на архітектурних пам'ятках і в природних заповідниках. За фото і відеозйомку тварин потрібно обов'язково платити господареві 30-50 рупій.
Чайові: в Індії прийнято залишати «на чай» близько 10% від суми рахунку.
Аюрведа: Індія - 100% екзотична країна, тому всіляких «фішок» у неї до непристойності багато. Чого вартий один лише всесвітньо відомий метод лікування, а якщо точніше, то навіть культура - аюрведа. Аюрведа - це стародавня система індійської медицини та науки про людину. Аюрведичне лікування відрізняється від прийнятих в Європі методів лікування різних захворювань, а також у сприйнятті людського організму, що дозволяє при використанні аюрведичного масажу із спеціальними маслами, оздоровчого курсу, йоги і медитації прекрасно відновити тіло, розум і душу. Прекрасно обладнані Центри Аюрведи є практично в кожному готелі. Тут є безліч різних методів лікування найрізноманітніших захворювань.
Застереження: Рекомендована профілактика малярії. Щеплення для поїздки до Індії необов'язкові. Категорично не рекомендується пити сиру воду. Радимо Вам користуватися мінеральною водою в пластикових пляшках, ретельно мити руки з милом, овочі та фрукти також краще мити мінеральною водою. У готелях найкраще користуватися сейфом, так як зустрічаються випадки крадіжки.

Фон: 

Наші партнери