Чорногорія

Вибір туру
Інформація про країну

      

Офіційна назва: Чорногорія
Столиця: Подгориця
Державна мова: сербська. Місцеве населення в більшості розуміє як російську, так і англійську.
Населення: близько 626 тис.
Валюта: євро (EUR)

 

За романтично-екзотичною назвою Монтенегро ховається знайома слов'янська душа - Чорногорія. Маленька й дружелюбна, ця країна користується незмінною популярністю в першу чергу серед шанувальників бюджетного й екологічного відпочинку.
Чорногорію вибирають невибагливі туристи, які цінують відпочинок наодинці з природою. Поїздкою до країни залишаться задоволені любителі тиші і спокою, сім'ї з дітьми і ті, хто не бажає витрачати на відпустку всі свої заощадження, щоб потім смоктати лапу до наступної зарплати: ціни в Чорногорії цілком демократичні. Крім того, по-справжньому теплий прийом чекає в країні нудистів, для яких там обладнані спеціальні пляжі і прибережні комплекси.

Основні курорти: Будва, Бечичі, Рафаїлович, Пржно, Мілочер, Святий Стефан, Петровац, Сутоморе і Бар, Герцег-Нові, Котор, Тіват, Пераст і Рісан

Клімат: Клімат в країні - помірно-континентальний, в горах - альпійський, на Адріатичному узбережжі - середземноморський. У центральних районах країни завжди трохи прохолодніше, ніж на узбережжі, і помітно вплив субальпійських чинників. У приморській області літо зазвичай тривале, жарке і досить сухе, зима коротка і волога.

Купальний сезон в Чорногорії починається в кінці квітня і триває до кінця жовтня. Температура моря протягом семи місяців коливається від +20 ° C до +26 ° C. Найкращий час для відвідування країни - з травня по жовтень.

Час: (UTC+1), відстає від Київського часу на 1 годину.

Обмін валют: Національний Банк працює з понеділка по п'ятницю з 10:30 до 14:00, комерційні банки - з понеділка по четвер з 8:00 до 15:00, по п'ятницях - з 8:00 до 13:00. По суботах всі банки закриті. У центрі Подгориці, а також у курортних зонах багато пунктів обміну валюти відкриті і по вихідних.

Віза: громадяни Україна можуть перебувати на території Чорногорії безвізово до 90 днів.

Митний контроль: В країну можна ввозити і вивозити необмежену кількість іноземної валюти, але великі суми на в'їзді бажано задекларувати.
У Чорногорії можна безмитно ввезти і вивезти 200 сигарет або 50 сигар, літр міцних алкогольних напоїв і 2 л вина. Заборонено вивезення предметів і речей, що представляє історичну і художню цінність - без спеціального дозволу.

Що подивитись:
Після візиту до Чорногорії у кожного туриста в альбомі неодмінно з'явиться фотографія острова Святого Стефана (візитна картка країни) і монастиря Острог. Красиві види будуть і з Боко-Которської бухти, і з оглядового майданчика Котора. Інші старовинні міста Чорногорії - Будва, Герцег-Нові, Улцинь або колишня столиця Цетіньє - теж щедрі на стародавні споруди, церкви і монастирі.

Обов'язково до відвідування Скадарське озеро, найбільше і чисте на Балканах, з пеліканами і рідкісною рибою каран. На невеликих острівцях комплекс монастирів 14-15 ВВ. - Багато хто з них діють і раді гостям. На вершині гірського масиву Ловчен розташований мавзолей Петра Негоша, правителя і просвітителя Чорногорії. Дістатися до Ловчена можна або в ході екскурсії (30-60 євро), або на орендованому авто (в'їзд в парк 2 євро з людини), або на таксі з Цетіньє.

Герцег-Нові - один з найвідоміших курортів країни, розташований біля входу в Бока-Которської затоки. Місто засноване більше 1600 років тому, тому тут збереглося безліч пам'ятників середньовічної архітектури - бастіони Форте-Маре, Канлі-Кула, Шпаньола, фортеці Мамула, Превлака, Арзано, знаменитий монастир Савіна (1030 г), церкви Св. Джеронімо, Св. Антона, Св. Франьо і Св. Леопольда Мандіка, а також безліч колоритних старих будинків.

Котор розташований між узбережжям Бока-Которської бухти і горою Ловчен. Завдяки великій кількості історичних пам'яток і прекрасно збереженим середньовічним спорудам його оголошено пам'яткою всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тут найбільш цікаві кафедральний собор Св. Тріпуна, численні старі фортифікаційні споруди, церкви і палаци, а також Годинникова вежа (16 ст).

У Чорногорії є безліч святих місць для православної людини. Особливо шанована святиня - монастир Острог, де зберігаються мощі Св. Василя Острозького. До мощах Св. Тихона можна прикластися в Которі, а в монастирі Савін знаходиться чудотворна ікона Савинська. На шляху між Будвой і Баром знаходиться 21 монастир, більшість з яких - діючі. Православний монастир Острог.

Цей православний монастир, де зберігаються мощі св. Василя Острозького, знаходиться недалеко від Даніловграда. Висічений у скелі високо в горах (950 м над рівнем моря), він став для Чорногорії тим же, чим і Метеори - для Греції. З боку здається, що монастир буквально висить у повітрі. Вважається, що для якісного відпущення гріхів останні кілька сот метрів до монастиря потрібно підніматися пішки. Острог - єдиний в світі православний монастир, який окрім людей православних, також відвідують католики і мусульмани. Біля монастиря знаходиться і джерело святої води.
Острог розташований в 120 км від Будви, дорога до нього займає близько 2,5 годин і проходить по запаморочливому гірському серпантину.



Цікаво знати:
Шопінг та магазини
Універсами та інші магазини відкриті щодня з 6:00 до 20:00, в туристичних центрах - до 23:00. Деякі точки працюють і по неділях, скрізь є цілодобові магазини.

В якості сувенірів з Чорногорії можна привезти футболки з курортної символікою, тарілки, вироби з черепашок і т. д. Однак часто свідомі туристи віддають перевагу місцевим алкогольним напоям: вино, 45 ° «лозу» або «Крунак». Найпопулярніше вино в країні - «Вранац» (Vranac) - в магазині можна знайти приблизно від 8 євро за пляшку. Відмінної якості, терпке, ароматне, стане ідеальним сувеніром. Крім того, можна придбати копчену шинку пршут, оливкову олію, іконки і масла з Цетіньського монастиря та Острога, сувеніри морської тематики (макети кораблів, міні-штурвали і маяки). У Которі на головному ринку є антикварні лавки, в яких торгують забавними дрібничками.

Чайові: Готелі та ресторани включають націнку за обслуговування у вартість рахунку. Але все-таки прийнято давати 10% чайових або просто округляти рахунок. Залишають «чай» на столі, як правило, лише наші туристи, решта завжди віддають їх особисто в руки, в подяку отримуючи щиру посмішку, прохання заходити ще, а то й чарочку ракії в подарунок.

Фон: 

Наші партнери