Сходження на г.Довбушанку

Довбушанка - гірська вершина в Українських карпатах, у масиві Ґорґани. Розташована у південно-західній частині Надвірнянського району Івано-Франківської області, на однойменному хребті Довбушанка. Висота гори — 1754 м. Вершина витягнута з північного заходу на південний схід. Північно-східні схили круті, південно-західні — більш пологі. Поширені кам'яні осипища і важкопрохідні чагарники — криволісся. При підніжжі гори — хвойні ліси (переважно ялина). На вершині — сосна гірська, різнотрав'я та лишайники.
Про гору складено чимало легенд і переказів. Говорять, що назвали її так на честь легендарного опричника - Олекси Довбуша і що саме під цією горою Олекса Довбуш заховав всі свої скарби…

Довбуша́нський хребе́т складається з двох частин: перша - це масив г. Довбушанки, який включає власне г. Довбушанку (1754 м), г. Ведмежик та г. Пікун, а на сході, через перевал, з'єднується з г. Товста; друга частина - це масив гори Полєнські, що об'єднує вершини г. Полєнські (1674 м), г. Козі та г. Кози-Гори.
Увесь хребет Довбушанка-Поленські знаходиться в межах Природного Заповідника «Ґорґани» і охоплює площу 5 тис. га. Тут беруть свій початок такі ріки як Зубрівка, Федоцил, Ситний, Черник, що є лівими притоками р. Зелениця у водозборі р. Бистриця Надвірнянська.

Похід середньої складності, загальна протяжність 23 км, тривалість походу 1 день.

Наші партнери