Марокко

Вибір туру
Інформація про країну

       

Офіційна назва: Королівство Марокко
Столиця: Рабат
Державна мова: арабська, берберська
Населення: 33,241,259
Валюта: Марокканський дірхам (MAD),  1 USD = 8,59 MAD
, 1 EUR ≅ 11 MAD

 

Марокко – зваблива перлина Сходу. Химерні візерунки і незвичайні мозаїки , квітучі сади і величні пустелі , піщані пляжі і гірські вершини... І при цьому - французька мова, чудові курорти, та й більша частина відпочиваючих - європейці. Марокко - це строката суміш східного колориту і європейської культури. Мечеті і палаци тут сусідять з будівлями , які як дві краплі води схожі на ті , що можна побачити на французькою або іспанською узбережжі, на дорогах в суцільному потоці рухаються сучасні автомобілі та ослині вози, а біля типового східного базару можна посидіти за чашкою прекрасної кави в затишному кафе або ресторані. Незважаючи на розвинену туристичну інфраструктуру, місцеві жителі живуть точно так, як і сотні років тому. Точно так само виглядають пустельні поселення берберів, точно так само в пустелі можна зустріти самотні каравани. Правда, зараз це туристичні каравани для бажаючих спробувати дивину. І все ж відпочинок в Марокко - це дивовижний досвід, який неможливо порівняти з подорожжю в будь-яку іншу східну країну.

Основні курорти: Агадір (Agadir), Марракеш (Marrakech), Ес-Сувейра (Essaouira), Касабланка (Casablanca), Фес (Fes), Танжер (Tangier), Уалідія (Oualidia) і Ель-Джадіда (El Jadida).

Клімат Марокко: Через великі перепади рельєфу і близькість примхливої Атлантики, клімат в Марокко значно різниться на всій території країни. На середземноморському узбережжі клімат країни м'який, субтропічний, з жарким літом і помірно холодною зимою. Температура влітку досягає +29..+35°C , а взимку +15..+20°C , в горах -15°C. Літня спека добре переноситься завдяки прохолодному океанському бризу. Середня температура води +18..+21°C. У горах навіть у найспекотніші дні температура не піднімається вище +15°С , взимку деякі вершини покриваються снігом. Сніг на висоті 2000 метрів лежить більше 5 місяців в році.

Час: UTC (UTC+0), тобто -2 години від Київського часу.

Обмін Валют
: Гроші краще обмінювати в банках або спеціальних обмінних офісах з «золотим » надписом. Банки працюють з понеділка по п'ятницю з 8:30 до 11:30 і з 14:15 до 16:30 . Пункти Обміну є також і в аеропортах. Кредитні картки Eurocard , Master Card , Visa і American Express приймають в більшості ресторанів , практично у всіх готелях і в багатьох магазинах.

Віза: Оформляється заздалегідь у консульстві (вартість 35Є)
.

Митний Контроль: Ввезення і вивіз іноземної валюти необмежений , але її ходіння на території  Марокко заборонено . Вивіз національної валюти заборонений . Безмитно дозволено ввозити : не більше однієї пляшки міцних спиртних напоїв і однієї пляшки вина на одного дорослого , до 200 сигарет або 50 сигар або 250 г тютюну.
Мисливське спорядження та професійна фотоапаратура підлягають обов'язковому декларуванню , в деяких випадках потрібно офіційний дозвіл на ввезення . Заборонено ввезення фото- , відео- та друкованої продукції, що містить елементи порнографії , що суперечать нормам ісламу матеріалів , а також наркотиків і зброї. Заборонено вивезення без спеціального дозволу предметів і речей, що представляють історичну і художню цінність.


Що подивитись:
Касабланка: Велика мечеть Хасана II, кафедральний собор Нотр-Дам, руїни стародавнього міста Анфа.

Марракеш - ще одна стародавня столиця Марокко, чия центральна площа Джема-ель-Фна занесена в список культурної спадщини ЮНЕСКО. Це справжня квінтесенція марокканської екзотики: заклинателі змій, татувальниці, співаки ... Відшукати в лабіринті цього міста рекомендовані путівником пам'ятки майже неможливо. Але головні ми все ж перерахуємо, раптом комусь посміхнеться удача: мечеть Кутубія висотою 77 метрів, палац Ель-Баді, гробниці династії Саадідів.

З Марракеша зручно робити одноденні вилазки в гори. Наприклад, в глиняну фортецю Телует, яскраво-червону глиняну руїну з кованими воротами, які треба відмикати метровим ключем.

Ес-Сувейра: національні парки Тубкаль і Таззека. «Фантазія» - берберський кінний фестиваль, регулярно проводиться в різних частинах Марокко. Під час таких фестивалів розбивається шатрове містечко, в центрі якого і відбувається все дійство. Десятки берберів, одягнених в білосніжні гелабії розмахують антикварними рушницями і шаблями, носяться під гуркіт барабанів, трясучи землю копитами коней і видаючи бойові кличі.



Цікаво знати:
Чайові: прийнято давати потроху , але часто - в ресторанах і готелях до 10% від суми замовлення (часто вони вже включені в рахунок , але додатковий « бакшиш » вітається), покоївкам - 2-10 MDH на тиждень, охоронцям автомобілів - 1-2 MDH , мийникам машин - 5 MDH , гідам , водіям -10 MDH за екскурсію. Втім , це лише загальні рекомендації : у кожному разі , розмір чайових залишається на розсуд туриста.
Шопінг та магазини: Графік роботи магазинів непостійний: господарі встановлюють його на свій розсуд. Державні магазини працюють, як правило, з 8 ранку до 6 вечора, деякі супермаркети відкриті цілодобово. Основна торгівля відбувається на ринках, які зазвичай відчинені, поки світло.
Сувеніри: У міських «Медінах» і сувенірних крамницях можна придбати сувеніри на будь-який смак, а також картини, світильники, національний одяг, вироби з туї, срібні і золоті речі та прикраси, килими ручної роботи, вироби з глини, порцеляни та багато іншого. У великих салонах якість товарів вище, але і ціни відповідні. У «Медіна» і в сувенірних лавках все дешевше на 30-50%. Неодмінно варто звернути увагу на вироби зі шкіри: марокканські шкіряники славляться по всьому Сходу.

Оригінальний сувенір з Марокко - традиційні східні туфлі з загнутими носами. Їх роблять з м'якої шкіри і прикрашають вишивкою з шовку із золотими і срібними нитками.

Фон: 

Наші партнери